1402/03/12-15:33

فردا، اجرای مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک

 فردا، اجرای مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک

مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک از فردا ۱۳ خرداد برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در دهک‌های اول تا سوم اجرایی می‌شود.

به گزارش اکوفارس؛ براساس اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک از فردا شنبه ۱۳ خرداد برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در دهک‌های اول تا سوم اجرایی می‌شود.

یارانه اعتباری خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی،۲۰ درصد افزایش می‌یابد که شرط استفاده از این افزایش اعتبار، خرید بیش از ۷۰ درصد یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است. همچنین خانوار‌ها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار خود استفاده کنند، استفاده از این طرح برای همه مشمولان، اختیاری است.

در این طرح کارت جدیدی صادر نمی‌شود و همه کارت‌های بانکی به نام سرپرست خانوار قابل استفاده است.

شیر کم چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات (ماست پرچرب پگاه) قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی است.

شش فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهر‌ها و روستا‌های کوچک نیز برای فروشندگان بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی مردم و امکان بهره‌مندی عمومی از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

همه خانوار‌های مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و یا شماره گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی مانده اعتبار خود مطلع شوند. سایر خانوار‌های دهک‌های اول تا سوم در مرحله بعدی طرح، تحت پوشش قرار خواهند گرفت که زمان اجرای مراحل بعدی، اطلاع رسانی خواهد شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط