1402/02/31-10:43

مصوبه شورای رقابت هنوز به خودروسازان ابلاغ نشده است!

مصوبه شورای رقابت هنوز به خودروسازان ابلاغ نشده است!

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: مصوبه شورای رقابت درباره قیمت خودرو‌ها که باید از طریق معاونت حمل‌ونقل وزارت صمت به خودروساز‌ها ابلاغ می‌شد، هنوز ابلاغ نشده است.

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، موسوی درباره فروش خارج از ضابطه کرمان‌موتور گفت: ملاک عمل خودروسازان، باید مصوبه شورای رقابت باشد.

در حالی معاون سازمان حمایت از عدم ابلاغ مصوبه شورای رقابت درباره قیمت خودروهای مونتاژی خبر داده است که بیش از دو هفته از تصویب این قیمت‌ها در شورای رقابت می‌گذرد و دلیل تعلل وزارت صمت در ابلاغ این قیمت‌ها مشخص نیست.

تأخیر در ابلاغ قیمت‌های مصوب شورای رقابت، موجب سوءاستفاده برخی خودروسازان خودروهای مونتاژی شده است به‌گونه‌ای که در ارسال دعوت‌نامه‌های خودروهای فروخته‌شده در ماه‌های اخیر قیمت‌های بالایی را به خریداران اعلام کرده‌اند و خریداران هم در زمان حاضر در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اذعان به اینکه "به‌دلیل ابهامی که برای خود ما هم وجود دارد هیچ محاسبه‌ای فعلاً در خصوص خودرو‌های تجاری نداریم"، افزود: براساس مصوبات، متولی سیاستگذاری و تعیین قیمت خودرو، شورای رقابت است، از این شورا در خصوص خودرو‌های تجاری سؤال کردیم و منتظر تعیین تکلیف کارگروه قیمت‌گذاری خودرو هستیم.

موسوی ادامه داد: با توجه به اختلاف قیمت بازار و کارخانه، از معاونت حمل‌ونقل وزارت صمت و شورای رقابت استعلام کردیم و مقرر شد در جلسات بعدی کارگروه قیمت‌گذاری درباره این موضوع تصمیم‌گیری شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط